Opis obiektu:
Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami" położona jest w centrum uzdrowiska przy słynnych solankowych tężniach w Ciechocinku. Samo uzdrowisko jest jednym z największych i najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Położone nizinnie słynie z wód słonych, solanek chlorkowo - sodowych, bromkowych, jodowych, żelazistych i borowych oraz tężni solankowych. Bliskość wspomnianych już tężni oraz parku zdrojowego sprzyjają poprawie zdrowia.
W zespole Wellness and SPA czekają na Państwa liczne atrakcje w tym basen wewnetrzny oraz całoroczny basen zewnetrzny. Dodatkowo zespół saun oraz grota solna z mini tężnią. W Centrum Dermatologii Estetycznej oferowane są ekskluzywne zabiegi na ciało.
W ośrodku prowadzone jest Laboratorium Badawczo-Rozwojowe, w którym wykonywane są badania diagnostyczne układu ruchu.
- Profile lecznicze: Urologiczny, Neurologiczny, Narządy ruchu, Kardiologiczny, Alergie
- Rodzaje zabiegów: Laryngologia, Diagnostyka, Tlenoterapia, Ultradźwięki, Termoterapia, Światłolecznictwo, Sport i rekreacja, Rehabilitacja, Odnowa biologiczna, Masaże, Magnetoterapia, Kinezyterapia, Hydromasaż, Hydroterapia, Gimnastyka, Fizykoterapia, Elektroterapia, Balneoterapia.
Poradnie specjalistyczne w Ośrodku:
- Poradnia Neurologiczna/ Poradnia Rehabilitacji Neurologicznej
- Poradnia Kardiologiczna/ Poradnia Rehabilitacji Kardiologicznej
- Poradnia Kardiologiczna
- Poradnia Reumatologiczna/ Poradnia Rehabilitacji Reumatologicznej
- Poradnia Diabetologiczna
- Poradnia Otolaryngologiczna
- Poradnia Dermatologii Estetycznej
Ośrodek oferuje szeroki wachlarz pakietów specjalistycznych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie:
- Zdrowy Kręgosłup,
- Na osteoporozę,
- Pakiet kardiologiczny,
- Pakiet kardiologiczny MINI,
- Dla Urody,
- Dla Aktywych,
- Pakiet Antystresowy,
- Pakiet Prestige.
Zakwaterowanie:
Klinika oferuje noclegi w 270 funkcjonalnie wyposażonych pokojach i apartamentach. Wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem. W każdym z nich znajduje się: TV-SAT LCD, radio, telefon, lodówka (w pokojach typu LUDWIK), dostęp do Internetu, zestaw naczyń i sztućców, komplet ręczników, szlafrok, powitalny zestaw kosmetyków.
W części A do dyspozycji gości są pokoje jedno i dwuosobowe typu Standard, dwuosobowe typu Ludwik, jak również pokoje STUDIO oraz Apartamenty. W części B przestronne pokoje STUDIO składające się z sypialni i pokoju dziennego oraz komfortowej łazienki a także luksusowe Apartamenty w skład, których wchodzi pokój dzienny, sypialnia i przestronna łazienka. W części C znajdują się pokoje jednoosobowe typu Ludwik. W części D - nowoczesnym Kompleksie Balneologicznym znajdują się pokoje jedno, dwu i trzyosobowe, w tym pokoje z widokiem na Tężnie – na zapytanie za dopłatą . Część E to dwupoziomowy, wolno stojący budynek – Hotelik (ok. 150 metrów od budynku głównego) z pokojami jedno i dwuosobowymi oraz pokojami STUDIO – pokoje ze zniżką, na zapytanie. Większość pokoi w obiekcie posiada balkon. Cały ośrodek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00, a kończy o 10:00.
Wyżywienie:
Dania serwowane w formie szwedzkiego stołu w klimatyzowanej, eleganckiej i przestronnej sali restauracyjnej. Istnieje możliwość wyboru pobytu z dowolną ilością posiłków oraz wyboru diety.
W cenie:
- bezpłatne badanie lekarskie,
- dni zabiegowe codziennie od poniedziałku do soboty,
- posiłki w formie bufetu w Restauracji Głównej lub Dietetycznej,
- całodobowa pomoc medyczna w przypadku nagłych zachorowań,
- badanie lekarskie,
- wstęp do zespołu SPA & WELLNESS:
- możliwość skorzystania do 1 godziny dziennie z: basenu wewnętrznego, zewnętrznego całorocznego (w basenach wile atrakcji np. masaże, gejzer, ścianki wodne itp),
- zespołu saun i łaźni,
- 45 min. co drugi dzień - seans w Kryształowej Komnacie Solnej,
- wstęp na imprezy kulturalne organizowane przez Klinikę podczas pobytu.
Rozrywka i sport:
- Wypożyczalnia rowerów,
- stół bilardowy,
- tenis stołowy,
- piłkarzyki oraz tarcza do lotek,
- biesiady,
- grille, ogniska,
- wieczorki taneczne z muzyką na żywo,
- piękny park z romantyczną fontanną,
- pokój przeznaczony dla Gości preferujących gry stolikowe i karciane,
- dla dzieci pokój zabaw oraz plac zabaw w parku,
- wycieczki tramwajem konnym po Ciechocinku i okolicach,
- wycieczki autokarowe do atrakcyjnych turystycznie miejscowości jak Toruń, Licheń, Golub Dobrzyń jak i do każdego miejsca w Polsce według życzenia Gości,
- warsztaty rzeźbienia w masie solnej,
- koncerty instrumentalne oraz wokalne, recitale fortepianowe, muzyka na żywo w Herbaciarni,
- recitale operetkowe, występy folklorystyczne,
- wystawy obrazów.
Informacje dodatkowe:
- Zwierzęta są akceptowane,
- opłata za zwierzę nie wieksze niż 30 cm-40 zł/doba,
- opłata za zwierzę większe niż 30 cm-50zł/doba.
- parking niestrzeżony,
- opłata za dziecko bez osobnego łóżka:
- 0-3 lat-bezpłatnie,
- 3-7 lat-60 zł/nocleg,
- 7-12 lat-80 zł/nocleg.
- Pijalnia Wód Mineralnych oraz Kawiarnia "Wiktoria",
- możliwość skorzystania z radiowych połączeń internetowych w pokoju oraz parku,
- dostęp do sejfu,
- biblioteka z czytelnią,
- sprzedaż pamiątek,
- samoobsługowa pralnia.
Cennik zabiegów 2018
Cennik usług medycznych 2018
Ciechocinek to piękne miasto i jednocześnie gmina o charakterze uzdrowiskowym leżacym w województwie kujawsko-pomorskim na Kujawach. W Ciechocinku praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu m.in. ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wczasowo-turystyczne oraz zakłady przyrodolecznicze. Miasto charakteryzuje się pijalnią wód mineralnych, warzelnią soli, oraz pełnym wyborem hoteli i restauracji. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, kwietników i dywanów kwiatowych która przyciąga wielu kuracjuszy i turystów. Podstawą rozwoju Ciechocinka są wody lecznicze takie jak chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste oraz borowe.
Atrakcje:
- Fontanna na Parterach Hellwiga
Fontanna na Parterach Hellwiga jest najnowszą i obecnie najbardziej popularną atrakcją w Ciechocinku. Zlokalizowana przy Szpitalu Nr 1, przy słynnym ciechocińskim deptaku rozpoczęła funkcjonowanie na początku czerwca 2011 roku.
W otoczonej barierką fontannie w obiegu zamkniętym znajduje się 7 m sześciennych wody. W środku widnieje kielich mający 1,6m wysokości, nad który wytryska cieńki strumień wody. W obwodzie jest 64 strumieni wody a także 8 spietrzonych strumieni wzbijających się pionowo.
Dysze wodotrysku typu Windsor 600 wyrzucają wodę według zmiennego programu.Całym programem steruje komputer Co kilknanście minut następuje zmiana sposobu wyrzucania wody. Wieczorem towarzyszy temu pokaz światła - fontanna świeci po kolei w różnych kolorach. O tej porze trudno jest znaleźć wolne miejsce na ławeczkach otaczających fontannę.

Tężnie - unikatowa i największa w Europie konstrukcja drewniana do odparowywania wody z solanki, zostały zaprojektowane przez Jakuba Graffa - profesora Akademii Górniczej w Kielcach. W Ciechocinku zbudowano trzy takie budowle - ustawione w kształcie podkowy.
Budowa tężni I i II trwała od 1824 do 1828 roku, trzecia powstała w 1859 roku. Podstawę tężni stanowi około 7000 wbitych w ziemię dębowych pali, na których umieszczono świerkowo-sosnową konstrukcję wypełnioną tarniną, po której spływa solanka.
Wysokość tężni wynosi 15,8 m, zaś ich łączna długość to 1741,5 m. solankę do tężni pompuje się ze źródła nr 11 (fontanna "Grzybek") i wtłacza na górę do korytek zainstalowanych na ich szczycie. Stąd solanka przesącza się kroplami po ścianach tężni i pod wpływem wiatru i promieni słonecznych intensywnie paruje. Wokół tężni tworzy się słynny, bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium.
Grota solankowa to naturalne inhalatorium wewnątrz tężni jedyne w Polsce i niepowtarzalne w Europie.
Mikroklimatyczna komora groty umiejscowiona została we wnętrzu tężni nr 2, na zbiorniku 
solankowym, wśród bali wypełnionych tarniną. Wnętrze tężni jest doskonałym miejscem służącym do zażywania inhalacji z powstałego specyficznego aerozolu zawierającego zdrowotne pierwiastki.
Gota solankowa jest zasilna naturalną ciechocińską solanką oraz produktami jej przetwarzania.
Profilaktyka i leczenie schorzeń górnych dróg oddechowychodbywa się w warunkach odtworzonego klimatu morskiego. Jest to środowisko o wysokiej wilgotności, zawierające aerozol solanki jodkowo-bromkowej.
Wskazania:przewlekłe nieżyty nosa, gardła, krtani, oskrzeli, stany niedoboru jodu.
Warzelnia Soli wraz z tężniami stanowi wyjątkowy na skalę światową zespół obiektów zabytkowych. Od przeszło 170 lat wytwarzana jest tu sól spożywcza oraz jej pochodne tj. Ciechociński Szlam leczniczy i Ług leczniczy.
W niewykorzystywanej do produkcji soli części warzelni zorganizowano muzeum, w którym swoje miejsce znalazły eksponaty zwiazanie nie tylko z warzelnictwem, ale również będące świadectwem powstania i rozwoju działalności uzdrowiskowej w Ciechocinku. Na szczególną uwagę zasługują miesternie odrestaurowane aparaty do gimnastyki leczniczej Wilhelma Zandera.
Odwiedzenie Zabytkowej Warzelni Soli jest doskonałym punktem mogącym uatrakcyjnić pobyt w Ciechocinku. Od słynnych tężni, będących obowiązkowym punktem wycieczek do Ciechocinka, dzieli ją odległośc zaledwie 1300m, które można pokonać częścią Traktu Solnego biegnącego po wale przeciwpowodziowym.

Ciechocinek, jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce, oprócz walorów klimatycznych i leczniczych, posiada ciekawą architekturę i obiekty o historycznym rodowodzie. Jest wśród nich rezydencja Prezydenta RP.
Odrestaurowany i pieczołowicie wyremontowany, Dworek Prezydenta RP mieści dzisiaj pamiątki po Prezydencie Ignacym Mościckim oraz wystawy czasowe przedstawiające działalność Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.
Kościół Parafialny w Ciechocinku został wybudowany z cegły w latach 1877-1884. Benedykcji świątyni dokonał 15.08.1884r ks. prałat Franciszek Stopierzyński, a uroczystej konsekracji biskup włocławski Stanisław Zdzitowiecki w dniu 15.10.1904r. Kościół zyskał początkowo status kościoła filialnego. Parafię w Ciechocinku erygowano w dniu 8.05.1918r.


- Polowa cerkiew prawosławna
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła znajdująca się na terenie 22 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego przy ul. Wojska Polskiego 3 jest wyjątkową, unikalną budowlą na tych terenach Polski, a poprzez swe niepowtarzalne walory architektoniczne stała się jednym z najcenniejszych obiektów zabytkowych miasta i uzdrowiska. Została ona zaprojektowana w 1894r. w stylu zauralskim. Jest to również jedyny tego typu obiekt w Europie.
Cerkiew była czynna do lat 20-tych poprzedniego stulecia. Następnie urządzono w niej kolejno kasyno ze świetlicą, szkołę, a ostatnio był tam magazyn.
Z woli ks. arcybiskupa prof. gen. bryg. Sawy, Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego dnia 2. 12. 1995r. został ponownie wmurowany kamień węgielny, a w dniu 6.10.1996r. ks. arcybiskup Sawa i ks. Arcybiskup Szymon z Łodzi dokonali uroczystej konsekracji przy udziale licznych gości. Jednocześnie przy świątyni została erygowana Prawosławna Parafia Wojskowa, której proboszczem został mianowany ks. kpt. mgr Mikołaj Hajduczenia.
Zachowane zostały zdjęcia i przekazy ustne odnośnie wyglądu zewnętrznego; jak wyglądało wnętrze do dnia dzisiejszego nie wiadomo. Ściany wykonane są z okrągłych bali ułożonych jeden na drugim, bez użycia gwoździ. Zachowała się w całości bogata ornamentyka wokół okien, resztki kolorów, a na tylnej, wewnętrznej ścianie stylizowany napis w języku cerkiewno- słowiańskim "S nami Bog".
Teatr Letni w Ciechocinku powstał w 1891 roku według projektu arch. Schimmelfenniga. Zbudowany był w rekordowo krótkim czasie, bo jego budowę rozpoczęto (na zlecenie uzdrowiska) w 1890 roku. Był to budynek drewniany, na 240 miejsc z sześcioma lożami. W roku 1901 rozbudowano scenę z cegły, widownię uzupełniono balkonem i dwiema lożami.
Warszawskie teatry rządowe przekazały teatrowi ciechocińskiemu zapasy używanych dekoracji i foteli. W ciągu swojej historii teatr przyciągał liczne rzesze znanych artystów scen polskich. Wystawiano tu głównie opery, operetki i komedie, ale również można było obejrzeć "Wesele" Wyspiańskiego, "Upiory" Ibsena i "Ojca" Strindberga.
Zabytkowy, secesyjny gmach teatru jest jednym z trzech tego typu drewnianych obiektów w Europie. Pięknie odrestaurowany dużym nakładem sił i środków od 1998 roku znowu zaprasza w swoje progi.
Umieszczona w Parku Zdrojowym Pijalnia Wód Mineralnych (tzw. "Kursaal") powstała w latach 1880 - 1881 w formie krytej galerii spacerowej
wg projektu Edwarda Cichockiego. Zbudowana z drewna, w stylu "szwajcarskim", do dziś zachwyca swą elewacją, zdobioną drewnianą ażurową koronką. W okresie międzywojennym przebudowana, obecnie mieści także salę koncertową i kawiarnię "Bristol". Pijalnia Wód Mineralnych należy do najstarszych obiektów w Ciechocinku.
Muszla koncertowa jest zlokalizowana w centrum Parku Zdrojowego. Została zaprojektowana przez Pawła
Feddersa jako estrada koncertowa. Powstała w 1909 roku w nietypowym dla Ciechocinka, zakopiańskim stylu. Występowało tu wielu znanych w całej Polsce wykonawców, koncertowała tu słynna Orkiestra Zdrojowa. Również obecnie przez całe lato Muszla tętni życiem. Tutaj prezentują się wykonawcy licznych ciechocińskich festiwali - Folkloru Kujaw, Orkiestr Strażackich, Operowo-Operetkowego, Muzyki i Kultury Romów oraz Festiwalu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski.
Efektownie iluminowana Muszla stanowi ozdobę parku oraz nadaje odbywającym się tu imprezom niezapomnianą oprawę.
Słynny "Grzybek" usytuowany jest w centrum miasta. Pełni nie tylko funkcję ozdoby uzdrowiska, ale także przemysłową. Fontanna wykonana w kształcie grzyba jest obudową źródła nr 11, czyli głębokiego na 414 metrów odwiertu solanki. Właśnie stąd solanka pompowana jest na ciechocińskie tężnie.
"Grzybek" został zaprojektowany w 1926 roku przez Jerzego Raczyńskiego. W swojej historii przeszedł kilka poważnych rekonstrukcji i remontów, został podwyższony i przesunięty kilka metrów od początkowego położenia. Fontanna ta pełni również funkcję leczniczą. Jest naturalnym inhalatorium, gdzie odpoczywający kuracjusze wdychają bogate w cząsteczki jodu powietrze.
- Fontanna "Jaś i Małgosia"
Fontanna "Jaś i Małgosia" jest nierozerwalnie związana z wizerunkiem Ciechocinka. Ta gipsowa figurka, umiejscowiona w fontannie położonej na centralnej, obsadzonej lipami krymskimi alei Parku Zdrojowego, jest chętnie wykorzystywana jako tło do pamiątkowych zdjęć. Pierwotnie była ozdobą placu przed Teatrem Letnim, następnie przeniesiona do Parku Zdrojowego stała się jego prawdziwą atrakcją.



Źródło: www.ciechocinek.pl