Opis obiektu:
Łazienki II Resort Medical & SPA w Ciechocinku to zespół dwóch obiektów: Pałacu objętego opieką konserwatorską oraz Pensjonatu.
Łazienki II to ośrodek oferujący szereg usług szerokiej klienteli, można tutaj znaleźć pokoje w różnym standardzie. Jest to ciekawa propozycja dla koneserów zabytkowych wnętrz, zwolenników klasyki i jakości, które odnajdą w przestronnych pokojach w ponad 100 letnim, zabytkowym pałacu. Zaś pokoje w pensjonatowej części ośrodka to świetna propozycja do osób, które poszukują noclegu w bardzo atrakcyjnej cenie, gdyż najchętniej przebywają na świeżym powietrzu. Wszyscy Goście Resortu Łazienki II w Ciechocinku, będą cieszyć się możliwością przebywania w pałacowych stylowych wnętrzach i będą mogli korzystać ze wszystkich udogodnień ośrodka. Łazienki II Resort Medical & SPA do dyspozycji Gości oddaje 200 miejsc hotelowych w 101 przestronnych pokojach o zróżnicowanym standardzie. A wszystko to w samym centrum Ciechocinka, znanego jako jeden z najstarszych polskich uzdrowisk o niekwestionowanych walorach zdrowotnych i turystycznych. Dodatkowo uśmiechnięta i życzliwa obsługa Ośrodka umili Państwu pobyt oraz postara się, aby Państwa pobyt był niezapomnianym przeżyciem.
Pałac w Ciechocinku
Ten, stuletni obiekt, powrócił do dawnej świetności i oryginalnej nazwy Łazienki II. Połączenie nowoczesności z unikatowymi, pałacowymi wnętrzami stwarza Gościom komfortowy wypoczynek oraz daje możliwość skorzystania z szerokiego zakresu profesjonalnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych oraz odnowy biologicznej w Centrum Medical & SPA.
Pensjonat w Ciechocinku
Do Pałacu dobudowano pensjonat. Mieszczą się w nim 52 pokoje, które są ekonomiczną wersją wypoczynku w cieniu historycznych wnętrz. Do dyspozycji Gości pensjonatu pozostają wszystkie atrakcje Pałacu. Lokalizacja pensjonatu zapewnia ciszę i spokój w trakcie wypoczynku, ale również możliwość korzystania z rozrywek, jakie ma do zaoferowania Ciechocinek.
Profile lecznicze w Ciechocinku:
- reumatologia,
- układ krążenia.
Metody leczenia w Ciechocinku:
- Balneoterapia
Okład borowiny
- Hydroterapia:
Bicze szkockie
Masaż wodny płaszczowy
Kąpiel perełkowa
- Elektroterapia:
Jonoforeza
Ultradźwięki
Ultrafonoforeza
Prądy galwaniczne
Prądy Traberta
Prądy Kotza
- Krioterapia: Krioterapia miejscowa
- Inhalacje solankowe
- Kinezyterapia
- gimnastyka, ćwiczenia na przyrządach, ćwiczenia w siłowni, Nordic Walking, w zależności od pogody
- masaże: masaz klasyczny, masaż kregosłupa, masaż limfatyczny.
- medycyna estetyczna,
- odnowa biologicza: zabiegi na ciało, pielęgnacja twarzy, masaż relaksacyjny.
Pakiety:
- pakiety okolicznościowe: Wielkanocny, Świąteczny, Majówka,
- Pakiet Zdrowy kręgosłup,
- Pakiet zdrowe serce,
- Pakiet Romantyczne chwile,
- Pakiet po zdrowie,
- Turnus rehabilitacyjny dofinansowany z PEFRON.
Zakwaterowanie:
Hotel Łazienki II Resort Medical & SPA do dyspozycji Gości oddaje 200 miejsc hotelowych w 101 przestronnych pokojach o zróżnicowanym standardzie.
W Pałacu na Gości czekają 52 klimatyczne i gustownie urządzone pokoje typu:
- Comfort,
- Superior,
- Superior Attic,
- Studio,
- Attic,
- Apartamenty dwupoziomowe obejmujących salon, sypialnię na antresoli, salonik oraz dwie łazienki w tym jedną z jacuzzi. Powierzchnia Apartamentów wynosi ok. 50 m2.
Pozostajemy gotowi do przyjęcia i obsługi Gości niepełnosprawnych, w tym przyjeżdżających do Ciechocinka w celach rehabilitacyjnych.
Część z pałacowych pokoi jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokoje te posiadają szerokie drzwi oraz specjalnie wyposażone łazienki.
Wszystkie pokoje Pałacowe i pensjonatowe wyposażone w:
- ogrzewanie podłogowe,
- łazienkę z prysznicem,
- tv-sat
- telefon,
- dostęp do Internetu,
- woda mineralna „Krystynka”.
Pensjonat oferuje jeden rodzaj pokoju typu Classic. Jest to oferta skierowana do osób poszukujących opcji ekonomicznego noclegu. Goście mieszkający w Pensjonacie mają do dyspozycji wszystkie atrakcje dostępne na terenie Resortu. Ośrodek przygotował szeroką ofertę pobytową. Niewątpliwą zaletą pokoi Classic jest to, że wiele z nich posiada balkon. Są to przestronne pokoje dwu, trzy i czteroosobowe w części pensjonatowej Resortu. Część pokoi dysponuje klimatyzacją.
Doba hotelowa: Doba pobytowa rozpoczyna się o godzinie 14:00, a kończy o godzinie 12:00 dnia następnego
Wyżywienie:
Dużym atutem Łazienek II w Ciechocinku jest stylowa restauracja serwująca dania kuchni europejskiej i tradycyjnej kuchni polskiej, a także regionalne kujawskie przysmaki oraz domowe wypieki. Dodatkową zaletą kuchni Ośrodka jest możliwość złożenia zamówienia na dania wegetariańskie oraz dietetyczne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Klienta.
Ponadto dla wszystkich Gości jest dostępny dyskretny drink-bar z ogródkiem letnim, w którym Goście mogą się odprężyć przy dźwiękach muzyki klasycznej oraz jazzowej.
W cenie:
Rozrywka i sport:
- sauna,
- gabinety kosmetyczne,
- wieczorki taneczne
- wieczorki kulturalne
- wystawy stałe i czasowe - w Ośrodku funkcjonuje Muzeum
Parking: dostępny przy Ośrodku, w zależności od oferty jest darmowy lub płatny.
Taksa miejscowa: 3,70pln/osobę
Informacje dodatkowe:
Dziecko w Uzdrowisku
Uzdrowisko Ciechocinek ze swoim łagodnym, nizinnym klimatem jest dobrym miejscem na wypoczynek z dziećmi. Łazienki II Resort Medical & SPA równiez posiada sporo udogodnień dla rodzin z dziećmi. W ośrodku dla dzieci oferujemy:
- łóżeczka dziecięce,
- dostawkami dla starszych pociech, zapewniającymi komfort dzieciom jak i rodzicom,
- kolorowy, pełen gier i zabaw Kids Klub, z możliwością organizacji opieki i animacji.
- menu dla dzieci
- nieopodal parków pełnych zieleni,
- najbliższy plac zabaw jest 5 minut spacerem od Ośrodka.
Zwierzak w Uzdrowisku
Osrodek akceptuje pobyt z psem do 20kg. Koszt 35 zł/doba + kaucja zwrotna w kwocie 200 zł. W związku z dostępnością tylko wybranych pokoi dla właścicieli psów, w przypadku chęci przyjazdu z czworonożnym przyjacielem prosimy o bezpośredni kontakt z recepcją.
Konferencje w Uzdrowisku Ciechocinek
SALE KONFERENCYJNE
W Ośrodku organizowane są wszelkiego rodzaju imprezy dla firm oraz dla osób prywatnych. Centrum Konferencyjne Pałac Łazienki II w Ciechocinku to idealne miejsce na organizację konferencji, zjazdów i szkoleń czy spotkań integracyjnych połączonych z aktywnym wypoczynkiem. W obiekcie znajduje się 7 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych. Położenie Ośrodka w centralnej Polsce ułatwia organizację konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych dla gości z całej Polski, zapewniając jednocześnie kameralną oraz przyjazną atmosferę.
POWIERZCHNIA SAL KONFERENCYJNYCH
Łączna powierzchnia na organizację konferencji to 933 m². W Ośrodku można zorganizować konferencję, szkolenie dla ponad 800 osób przy ustawieniu kinowym oraz dla 450 osób przy ustawieniu bankietowym. Sale konferencyjne mają dostęp do światła dziennego i wyposażone są w nawiew klimatyzacyjny.
WYPOSAŻENIE SAL KONFERENCYJNYCH
- rzutnik multimedialny
- ekran
- flipchart
- mikrofon
- nielimitowany dostęp do internetu bezprzewodowego
Atrakcje podczas imprez integracyjnych, incentive i konferencji:
Pałac Łazienki II w Ciechocinku do doskonałe miejsce na zorganizowanie konferencji, szkolenia, spotkania biznesowego czy imprezy integracyjnej. Kilka przykładowych atrakcji:
ATRAKCJE WIECZORNE
- Wieczory tematyczne
- disco lata 90.
- mexicana
- wojskowy
- rock&roll
WYJĄTKOWE POKAZY
- Występ Elvisa
- Pokazy barmańskie
- Degustacje whisky
- Pokazy tańca orientalnego
- Najazdy hetmańskie
- Pole dance
- Kasyno
Orienteering miejski
Wspólne poszukiwania i odkrywanie tajemnic miasta…zaszyfrowane wskazówki, trasy na mapie, spotkanie z tajemniczym „Sprzedawcą róż”, zagadki logiczne…
Quady
rekreacyjna przejażdżka czy ekstremalna wyprawa? Taka zabawa dostarczy potężną dawkę adrenaliny!
Zorbing na wodzie
wejdź do nadmuchiwanej kuli, zapnij pasy, a my wypuścimy Zorbę na spokojną wodę lub rwącą rzekę! Asekurujemy Cię liną przytwierdzoną do brzegu, więc nie ma obaw.
Spływy kajakowe
posmakuj lata przemierzając wodę kajakiem, płynąc z wolna potokiem lub szalej na spływie na Wiśle! A wieczorem może ognisko i wspólne śpiewanie?
Mini golf
marzysz o relaksie podczas konferencji a nie chcesz wylewać siódmych potów podczas wyścigów? Mini golf to rozrywka dla Ciebie!
ATRAKCJE WEWNĄTRZ HOTELU
Escape room
Masz tylko 45 minut na rozwiązanie zagadki i opuszczenie pokoju! Liczy się kreatywność, spostrzegawczość i współpraca. Z każdą upływającą minutą rośnie adrenalina. A bawić możesz się w tematyce : Zabójstwo w hotelu, Szpieg w firmie, Nawiedzony pokój
Teleturnieje Zmierz się w jednej z gier telewizyjnych !
Jeden z dziesięciu
Sprawdź swoją wiedzę i refleks w popularnym teleturnieju! Rywalizuj z kolegami, którzy zrobią wszystko, żeby wygrać.Kto będzie lepszy?
Gra o milion
To coś dla graczy o mocnych nerwach. Im więcej ryzykujesz, tym więcej wygrywasz. Para zawodników otrzymuje wirtualny milion złotych… Zagrasz?
Pakiet konferencyjny już od 101 zł/os.
- sala konferencyjna z wyposażeniem
- aromatyczna przerwa kawowa
- seans w saunie fińskiej
- nocleg w komfortowym pokoju w Pałacu
- bogate śniadanie w formie bufetu
- bezpłatny parking
- darmowe wi-fi
Skorzystaj również z noclegu w Pałacu!
- nocleg w komfortowym pokoju w Pałacu
- bezpłatny parking
- darmowe wi-fi
- seans w saunie suchej
- bogate śniadanie w formie bufetu
- wstęp na wieczorek taneczny w Restauracji
Szczególnie polecane atrakcje w okolicy na dłuższe wycieczki:
- Muzeum Piernika w Toruniu
- Baj Pomorski w Toruniu
- Planetarium w Toruniu
- Jurapark w Solcu Kujawskim
- Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Ciechocinek to piękne miasto i jednocześnie gmina o charakterze uzdrowiskowym leżacym w województwie kujawsko-pomorskim na Kujawach. W Ciechocinku praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu m.in. ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wczasowo-turystyczne oraz zakłady przyrodolecznicze. Miasto charakteryzuje się pijalnią wód mineralnych, warzelnią soli, oraz pełnym wyborem hoteli i restauracji. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, kwietników i dywanów kwiatowych która przyciąga wielu kuracjuszy i turystów. Podstawą rozwoju Ciechocinka są wody lecznicze takie jak chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste oraz borowe.
Atrakcje:
- Fontanna na Parterach Hellwiga
Fontanna na Parterach Hellwiga jest najnowszą i obecnie najbardziej popularną atrakcją w Ciechocinku. Zlokalizowana przy Szpitalu Nr 1, przy słynnym ciechocińskim deptaku rozpoczęła funkcjonowanie na początku czerwca 2011 roku.
W otoczonej barierką fontannie w obiegu zamkniętym znajduje się 7 m sześciennych wody. W środku widnieje kielich mający 1,6m wysokości, nad który wytryska cieńki strumień wody. W obwodzie jest 64 strumieni wody a także 8 spietrzonych strumieni wzbijających się pionowo.
Dysze wodotrysku typu Windsor 600 wyrzucają wodę według zmiennego programu.Całym programem steruje komputer Co kilknanście minut następuje zmiana sposobu wyrzucania wody. Wieczorem towarzyszy temu pokaz światła - fontanna świeci po kolei w różnych kolorach. O tej porze trudno jest znaleźć wolne miejsce na ławeczkach otaczających fontannę.
Tężnie - unikatowa i największa w Europie konstrukcja drewniana do odparowywania wody z solanki, zostały zaprojektowane przez Jakuba Graffa - profesora Akademii Górniczej w Kielcach. W Ciechocinku zbudowano trzy takie budowle - ustawione w kształcie podkowy.
Budowa tężni I i II trwała od 1824 do 1828 roku, trzecia powstała w 1859 roku. Podstawę tężni stanowi około 7000 wbitych w ziemię dębowych pali, na których umieszczono świerkowo-sosnową konstrukcję wypełnioną tarniną, po której spływa solanka.
Wysokość tężni wynosi 15,8 m, zaś ich łączna długość to 1741,5 m. solankę do tężni pompuje się ze źródła nr 11 (fontanna "Grzybek") i wtłacza na górę do korytek zainstalowanych na ich szczycie. Stąd solanka przesącza się kroplami po ścianach tężni i pod wpływem wiatru i promieni słonecznych intensywnie paruje. Wokół tężni tworzy się słynny, bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium.
Grota solankowa to naturalne inhalatorium wewnątrz tężni jedyne w Polsce i niepowtarzalne w Europie.
Mikroklimatyczna komora groty umiejscowiona została we wnętrzu tężni nr 2, na zbiorniku
solankowym, wśród bali wypełnionych tarniną. Wnętrze tężni jest doskonałym miejscem służącym do zażywania inhalacji z powstałego specyficznego aerozolu zawierającego zdrowotne pierwiastki.
Gota solankowa jest zasilna naturalną ciechocińską solanką oraz produktami jej przetwarzania.
Profilaktyka i leczenie schorzeń górnych dróg oddechowychodbywa się w warunkach odtworzonego klimatu morskiego. Jest to środowisko o wysokiej wilgotności, zawierające aerozol solanki jodkowo-bromkowej.
Wskazania:przewlekłe nieżyty nosa, gardła, krtani, oskrzeli, stany niedoboru jodu.
Warzelnia Soli wraz z tężniami stanowi wyjątkowy na skalę światową zespół obiektów zabytkowych. Od przeszło 170 lat wytwarzana jest tu sól spożywcza oraz jej pochodne tj. Ciechociński Szlam leczniczy i Ług leczniczy.
W niewykorzystywanej do produkcji soli części warzelni zorganizowano muzeum, w którym swoje miejsce znalazły eksponaty zwiazanie nie tylko z warzelnictwem, ale również będące świadectwem powstania i rozwoju działalności uzdrowiskowej w Ciechocinku. Na szczególną uwagę zasługują miesternie odrestaurowane aparaty do gimnastyki leczniczej Wilhelma Zandera.
Odwiedzenie Zabytkowej Warzelni Soli jest doskonałym punktem mogącym uatrakcyjnić pobyt w Ciechocinku. Od słynnych tężni, będących obowiązkowym punktem wycieczek do Ciechocinka, dzieli ją odległośc zaledwie 1300m, które można pokonać częścią Traktu Solnego biegnącego po wale przeciwpowodziowym.
Ciechocinek, jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce, oprócz walorów klimatycznych i leczniczych, posiada ciekawą architekturę i obiekty o historycznym rodowodzie. Jest wśród nich rezydencja Prezydenta RP.
Odrestaurowany i pieczołowicie wyremontowany, Dworek Prezydenta RP mieści dzisiaj pamiątki po Prezydencie Ignacym Mościckim oraz wystawy czasowe przedstawiające działalność Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.
Kościół Parafialny w Ciechocinku został wybudowany z cegły w latach 1877-1884. Benedykcji świątyni dokonał 15.08.1884r ks. prałat Franciszek Stopierzyński, a uroczystej konsekracji biskup włocławski Stanisław Zdzitowiecki w dniu 15.10.1904r. Kościół zyskał początkowo status kościoła filialnego. Parafię w Ciechocinku erygowano w dniu 8.05.1918r.
- Polowa cerkiew prawosławna
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła znajdująca się na terenie 22 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego przy ul. Wojska Polskiego 3 jest wyjątkową, unikalną budowlą na tych terenach Polski, a poprzez swe niepowtarzalne walory architektoniczne stała się jednym z najcenniejszych obiektów zabytkowych miasta i uzdrowiska. Została ona zaprojektowana w 1894r. w stylu zauralskim. Jest to również jedyny tego typu obiekt w Europie.
Cerkiew była czynna do lat 20-tych poprzedniego stulecia. Następnie urządzono w niej kolejno kasyno ze świetlicą, szkołę, a ostatnio był tam magazyn.
Z woli ks. arcybiskupa prof. gen. bryg. Sawy, Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego dnia 2. 12. 1995r. został ponownie wmurowany kamień węgielny, a w dniu 6.10.1996r. ks. arcybiskup Sawa i ks. Arcybiskup Szymon z Łodzi dokonali uroczystej konsekracji przy udziale licznych gości. Jednocześnie przy świątyni została erygowana Prawosławna Parafia Wojskowa, której proboszczem został mianowany ks. kpt. mgr Mikołaj Hajduczenia.
Zachowane zostały zdjęcia i przekazy ustne odnośnie wyglądu zewnętrznego; jak wyglądało wnętrze do dnia dzisiejszego nie wiadomo. Ściany wykonane są z okrągłych bali ułożonych jeden na drugim, bez użycia gwoździ. Zachowała się w całości bogata ornamentyka wokół okien, resztki kolorów, a na tylnej, wewnętrznej ścianie stylizowany napis w języku cerkiewno- słowiańskim "S nami Bog".
Teatr Letni w Ciechocinku powstał w 1891 roku według projektu arch. Schimmelfenniga. Zbudowany był w rekordowo krótkim czasie, bo jego budowę rozpoczęto (na zlecenie uzdrowiska) w 1890 roku. Był to budynek drewniany, na 240 miejsc z sześcioma lożami. W roku 1901 rozbudowano scenę z cegły, widownię uzupełniono balkonem i dwiema lożami.
Warszawskie teatry rządowe przekazały teatrowi ciechocińskiemu zapasy używanych dekoracji i foteli. W ciągu swojej historii teatr przyciągał liczne rzesze znanych artystów scen polskich. Wystawiano tu głównie opery, operetki i komedie, ale również można było obejrzeć "Wesele" Wyspiańskiego, "Upiory" Ibsena i "Ojca" Strindberga.
Zabytkowy, secesyjny gmach teatru jest jednym z trzech tego typu drewnianych obiektów w Europie. Pięknie odrestaurowany dużym nakładem sił i środków od 1998 roku znowu zaprasza w swoje progi.
Umieszczona w Parku Zdrojowym Pijalnia Wód Mineralnych (tzw. "Kursaal") powstała w latach 1880 - 1881 w formie krytej galerii spacerowej wg projektu Edwarda Cichockiego. Zbudowana z drewna, w stylu "szwajcarskim", do dziś zachwyca swą elewacją, zdobioną drewnianą ażurową koronką. W okresie międzywojennym przebudowana, obecnie mieści także salę koncertową i kawiarnię "Bristol". Pijalnia Wód Mineralnych należy do najstarszych obiektów w Ciechocinku.
Muszla koncertowa jest zlokalizowana w centrum Parku Zdrojowego. Została zaprojektowana przez Pawła Feddersa jako estrada koncertowa. Powstała w 1909 roku w nietypowym dla Ciechocinka, zakopiańskim stylu. Występowało tu wielu znanych w całej Polsce wykonawców, koncertowała tu słynna Orkiestra Zdrojowa. Również obecnie przez całe lato Muszla tętni życiem. Tutaj prezentują się wykonawcy licznych ciechocińskich festiwali - Folkloru Kujaw, Orkiestr Strażackich, Operowo-Operetkowego, Muzyki i Kultury Romów oraz Festiwalu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski.
Efektownie iluminowana Muszla stanowi ozdobę parku oraz nadaje odbywającym się tu imprezom niezapomnianą oprawę.
Słynny "Grzybek" usytuowany jest w centrum miasta. Pełni nie tylko funkcję ozdoby uzdrowiska, ale także przemysłową. Fontanna wykonana w kształcie grzyba jest obudową źródła nr 11, czyli głębokiego na 414 metrów odwiertu solanki. Właśnie stąd solanka pompowana jest na ciechocińskie tężnie.
"Grzybek" został zaprojektowany w 1926 roku przez Jerzego Raczyńskiego. W swojej historii przeszedł kilka poważnych rekonstrukcji i remontów, został podwyższony i przesunięty kilka metrów od początkowego położenia. Fontanna ta pełni również funkcję leczniczą. Jest naturalnym inhalatorium, gdzie odpoczywający kuracjusze wdychają bogate w cząsteczki jodu powietrze.
- Fontanna "Jaś i Małgosia"
Fontanna "Jaś i Małgosia" jest nierozerwalnie związana z wizerunkiem Ciechocinka. Ta gipsowa figurka, umiejscowiona w fontannie położonej na centralnej, obsadzonej lipami krymskimi alei Parku Zdrojowego, jest chętnie wykorzystywana jako tło do pamiątkowych zdjęć. Pierwotnie była ozdobą placu przed Teatrem Letnim, następnie przeniesiona do Parku Zdrojowego stała się jego prawdziwą atrakcją.
Źródło: www.ciechocinek.pl